ТОП-12 фактів про Казахстан

Якось я під час своїх подорожей, сам того не бажаючи і не ставлячи перед собою таких цілей, умудрився побувати практично у всіх куточках Казахстану. В якійсь мірі він вже став для мене своїм. Мене навіть сюди запрошували поволонтерити на фестивалі і виступити в якості спікера на площадці мандрівників. Насправді, якщо дивитись на карту, це трохи перебільшення. Я не був в східних регіонах і не доїжджав до Каспійського моря. Проте відвідав всі найцікавіші місця. Отож, ось вам мої ТОП-12 фактів про Казахстан.

ТОП-12 фактів про Казахстан:

 1. Незважаючи на велику територію, проживає в Казахстані лише 18 мільйонів чоловік. З них 12 мільйонів є, власне, казахами, 3,5 млн. росіянами, 570 тисяч узбеками, 270 українцями (а ще 180 німцями). Для порівняння, в значно меншому Узбекистані проживає 33 млн. люду.
 2. Що тут забули німці? За часів СРСР їх висилали сюди в якості військовополонених. Звичайно, насамперед в північні регіони, які гірше придатні для життя.
 3. В країні існує певний розкол на північні та південні регіони. Північні закидають південним, що вони занадто хитрі, а південні вважають північних занадто «обрусевшими». Мені комфортно було спілкуватись і з тими, і з тими. Проте так, на півдні значно більше дотримуються саме казахських традицій.
 4. Зате всі дружно не люблять місцевих даїшників. В нелюбові до них мені признавались також всі далекобійники і взагалі будь-хто, що заїжджав в Казахстан на своїй машині. Якщо вірити водіям, часто даїшники навіть не шукали, що ти там порушив. Просто давай хабар і їдь собі. Хоча наче останнім часом стало трохи краще.
 5. Казахстан і Росія – це друзі й союзники. Правда, деякі російські політики вже встигли назвати Петропавловськ і Уральск «исконно русскими территориями» (десь ми таке вже чули). Ну а в Казахстані зараз більш посилено вивчають казахську мову, а також з кирилиці перейшли на латиницю, щоб бути ментально ближчими до турків.
 6. Національна казахська страва – бішбармак. Це страва з конини. Тому коли один казах приїхав відпочивати на Закарпаття і побачив хорошого коня на продаж, він не зміг стриматись і вирішив його купити. Все йшло добре до того моменту, поки закарпатець не дізнався, для чого казаху кінь. Після того він навідріз відмовився його продавати.
 7. А ще в Казахстані п’ють верблюдяче молоко (якась дуже кисла хрінь, але пити можна). Якщо вірити далекобійникам, воно прекрасно допомагає при похміллі. Сам не перевіряв, тому підтвердити чи спростувати не можу.
 8. 44% території Казахстану покривають пустині, 14% напівпустині і 26% степи. Гори є на кордоні з Киргизстаном (Тянь-Шань) і на північно-східному кордоні з Росією (Алтай).
 9. В Казахстані є практично всі корисні копалини, мало не вся таблиця Мендєлєєва і навіть нафта. Проте основна маса людей живе доволі бідно, а політики.., ну ви самі здогадались.
 10. В Казахстані зосереджено 21% світового запасу Урану. А ще тут є цинк, свинець, хром і т. д. Добувати це все небезпечно для здоров’я, проте в бідних регіонах, де інших робіт небагато, альтернатив насправді немає.
 11. Казахстан є найбільш світською державою в Середній Азії. Основні релігії іслам і християнство, проте законодавством тут заборонено створювати політичні напрямки на основі релігійних вірувань, щоб запобігти зіткненням.
 12. В Казахстані є регіон, який, як мені розповідали, все ще живе “по понятіям” з 90-х (Усть-Каменогорськ). Тому вони трохи дивуються, коли приїжджають в Алмату і Астану і бачать, як все змінилось.

Залишити відповідь
Перейти до панелі інструментів