Перші години в Казахстані

Російські прикордонники на КПП зустріли доволі дружелюбно. Ми були не на транспортному засобі, і нас пропустили практично без черги. Плюс про це подбав чи то узбек, чи то таджик, який розговорився з нами раніше. Потім ще й чувак, який ставив штампи на кордоні, побажав нам щасливої подорожі, і це все налаштовувало на позитивний лад. Казахський кордон проходити було страшніше, проте й там ніяких проблем не виникло. Нам дали бланк, в якому треба було заповнити адресу нашого майбутнього проживання. Я про це вже знав, тому написав заздалегідь знайдену адресу в Алмати і ім’я одного з каучсерферів цього міста. В Казахстані це особливо ніхто не перевіряє.

Проте ще перед тим почались чудеса, які часом трапляються в автостопі. Казахський далекобійник розговорився з нами перед КПП і запропонував підвезти до Уральська, куди ми, власне, прямували вже четвертий день. Я думав, що він поїде, якщо пройде кордон швидше, проте водій нас чекав, просигналивши, тільки-но ми з’явились на горизонті. Прийшла ця допомога якраз вчасно, бо таксисти й інші бажаючі поживитись на туристах вже почали облизуватись.

Уральськ

Вийшовши і попрощавшись з водієм на заправці, ми відразу отримали деякий культурний шок. Спочатку працівники заправки не хотіли нам підказати, де туалет, а потім, коли ми таки туди пішли, виявилось, що це звичайна дерев’яна будка. Про умивальник навіть мови не було. Ехх, розбалувані європейці. Потім ми тішились наявності на заправках хоч якогось туалету, а Wi-Fi взагалі вважався розкішшю. Проте на той момент ваш непокірний слуга незадоволено морщив свій європейський ніс через неєвропейські аромати.

Завдання на цей день у нас було одне: знайти житло, де можна помитись. Ми, типу багатенькі туристи, вже наслухались від розповідей від росіян про низькі казахські ціни, відразу пішли по гостинцях і апартаментах, які я знайшов на офлайн-карті. Одного закладу не існувало, а ночівля на 12 годин в готелі коштувала, здається, 6000 тенге (10 доларів на той момент дорівнювали 3334 тенге). Платити 20 баксів при нашому скромному бюджеті за ночівлю нам не хотілось, тому ми пішли шукати інтернет. З цим тут теж була проблема, проте в одному з футбольних пабів його таки надибали.

Казахські гроші виявились дуже красивими. Потім казахи мені розповіли, що дизайн тенге визнаний одним з найкрасивіших взагалі.

Піцца “Чотири сири” по-казахськи)

Вже почавши спілкуватись з людьми, я зрозумів, що в більшості своїй вони тут дружелюбні. Працівники з заправки були швидше винятком. Не втратив я нагоди купити й казахську сімку. При цьому молодий хлопчина-продавець, дізнавшись, що я з України, завів зі мною політичні розмови, розповівши мені типові історії про страшну Америку і непутьову Україну.

Але менше з цим. Нарешті отримавши доступ до інтернету, я почав шукати найдешевші варіанти житла і обдзвонювати їх по телефону. Знайшовши якусь квартиру по 4000 тенге, ми почали добиратись до неї, отримавши при цьому ще порцію підвищеної уваги в маршрутці (Олеся була мало не єдиною блондинкою в місті). Прийшовши на зазначене місце, виявилося, що ціна раптово подорожчала на тисячу тенге, а це була вже майже 22:00 (певно інфляція…). Проте мої дзвінки не пройшли не поміченими. Не знаю, як працює в Уральську система здачі приватного житла, однак за цей час мені зателефонували ще три рази, і останньою подзвонила жінка, що запропонувала квартиру за 3000. Звичайно, після першого випадку сумніви, що вартість житла такою і залишиться були серйозні. Хоча інтуїція мені підказувала, що все, як завжди, буде добре. Так і виявилось. Квартира була настільки дешевою, бо світло світило лише у ванній, а розетки працювали цілих дві. Проте також була гаряча вода і м’яке ліжко, що після трьох ночей в палатці було більш ніж достатньо. Ще пробігав здоррррррроооовий таракан, завбільшки з блок зарядки від телефону, але навіть він мені настрій не зіпсував. Я був в Казахстані, чистий, поголений, а попереду мене чекала дорога.

Уральська мечеть


Кілометраж:

  • 57 км автостопом;

Всього автостопом: 1742 + 57 = 1799 км

Залишити відповідь
Перейти до панелі інструментів