Автостопом по Україні: Полтава (частина перша)

Прокинувся я близько 08:30 і, поснідавши разом з Володьою і Танею, поїхав з ними в центр. Почався звичайний робочий день і моїм новим полтавським друзям потрібно було працювати. В мене ж знайшовся час зустрітись зі старим полтавським другом, який теж подорожував автостопом по Україні і заїжджав у Львів. Трохи пройшовшись і випивши кави з Володимиром, я поспішив до полтавського орла, де домовився зустрітись з Сашею. Отож, на годиннику близько 10:10 і в мене попереду цілий день насолоджування Полтавою. Особливо повезло з погодою. Після того, як я виїхав з Києва, дощ поки що майже не падав.

Музей Полтавської битви

Згадуючи всі місця, які мені порадили Володя і Таня, я приблизно склав план на день. І починався він з відвідування музею Полтавської битви. Якщо хто не знає, саме під Полтавою відбулась битва між військами шведського короля Карла, на чию сторону перейшов Мазепа та військами Петра I. Тільки от облом: цей музей знаходиться за містом й ми не знали, як туди добратись. Однак, як виявилось, наші хвилювання були зайвими. Я знову зізвонився з Володьою, щоб просто дізнатись дорогу до музею, проте він в результаті відвіз нас на машині до потрібної будівлі і залишився там з нами. В черговий раз дивуюсь гостинності полтавчан).

Сам музей в хорошому стані і добре прибраний, що дозволяє припустити прикладену до цього руку шведського меценатства. До речі, шведів в музеї ми й справді зустріли, хоч це все ж не означає, що вони спонсорують догляд музею.

Територія музейного комплексу складається з кількох частин, серед яких є церква, пам’ятник Петру I, меморіал загиблим воїнам, власне, музей та ще деякі деталі.

Музей Полтавської битви (3)

Пам’ятник Петру I на тлі українських кольорів

Музей Полтавської битви (8)

Церква в Музеї полтавської битви

 

Вхід в музей Полтавської битви коштує 10 грн. За фотографування окремо потрібно доплатити ще 20. Експозиції тут доволі цікаві. Особливо, наприклад, сподобався ось цей дяпчик з пушкою.

Музей Полтавської битви

В музеї можна побачити зразки зброї того часу (18-те століття), прилади, які тоді використовувались, обмундирування, одяг та решту схожих речей. Є також багато експозицій, присвячених власне Полтавській битві. Загалом, ми витратили на музей близько години і ніби не знудились. Далі наша компашка краще познайомилась з колоритною церквою московського патріархату, вийшла на оглядову площадку-меморіал, перед якою мене мало не вивернуло від вигляду російського герба, а опісля поїхала в ще цікавіший пункт, про який не навіть не кожен полтавчанин знає, не говорячи вже про звичайних туристів.

Музей Полтавської битви (5)

Відтворення на макеті Полтавської битви

Музей Полтавської битви (4)

Меморіал полеглим

Музей Полтавської битви (2)

Вигляд на церкву знизу

Музей Полтавської битви2

Святилище древніх слов’ян

Це місце також знаходиться за Полтавою і щоб до нього добратись доведеться проходити повз цвинтар і, можливо, болото. Залежить від кількості опадів в попередні дні. Однак воно того варте. Причому не так в якості історичного місця, як своєю природою, бо звідси відкривається чудовий краєвид. Та й саме святилище, в цілому, доволі цікаве. Хоч я ніколи й не чув, щоб статуї божків слов’янами створювались у вигляді чоловічих статевих органів.

Святилище древніх словян (5)

Слов’янські божки

Святилище древніх словян (2)

Панорамний вигляд зі Святилища

Панорамний вигляд зі Святилища

Святилище древніх словян (3)

Святилище древніх словян (4)

 

Святилище древніх словян (7)

Святилище древніх словян (8)

Святилище древніх словян (9)

Святилище древніх словян (10)

Святилище древніх словян Полтава

Святилище древніх словян (12)

Полтава

Так чи інакше, як сказав мені Володя, достеменно невідомо чи дійсно тут було святилище. Його відтворили відносно недавно на місці колишнього поховання борцям з фашизмом.

Трохи дослідивши описуване місце та насолодившись неймовірною атмосферою і спокоєм, ми повернулись назад в машину і поїхали знайомити мене з більш типовою Полтавою.

Друга частина

Categories: Подорожі

Залишити відповідь
Перейти до панелі інструментів