Автостопом по Україні: Полтава (частина друга)

Відвізши нас до Полтави Володя пішов на роботу, а ми почухали в центр, поближче знайомитись з батьківщиною Миколи Гоголя. Почали ми це знайомство з закупівлі булочок в Короваї, що знаходиться на Жовтневій. Мабуть, в кожному місті є якийсь заклад, де хлібобулочні вироби продаються ще від часів совітів. В Полтаві таким місцем є якраз Коровай. Спочатку перекусивши в одному з багаточисленних полтавських парків, далі Саша мене повів знайомитись з полтавською оглядовою площадкою. Шлях до неї пролягав через пам’ятник козакам.

Памятник козакам

З цієї площадки відкривався наступний краєвид:

Оглядовий майданчик

Опісля ми потусували до полтавської альтанки і знаменитого пам’ятника полтавським галушкам. Ехх, на жаль, до кінця дня мені так і не довелось спробувати цю страву.

Знаменитий полтавський памятник галушкам

Памятник галушкам

Намагаюсь набрати собі в дорогу полтавських галушок

 

Краєвид Полтави

Краєвид з альтанки

 

Лілея

Заклад біля альтанки з, як мені повідомили полтавчани, нормальними цінами

 

Альтанка

Альтанка

 

Полтава

Я на фоні альтанки

 

Полтавський краєзнавчий музей

Далі наша екскурсійна програма пролягала через Полтавський краєзнавчий музей, цікавий навіть своїм власним виглядом (внутрішнє убранство в ньому теж афігенне). Квиток коштує 8 грн.

Двері в Краєзначий музей

Я відкриваю двері в музей

 

Полтавський краєзнавчий музей (2)

Полтавський краєзнавчий музей (3)

Полтавський краєзнавчий музей

Фасад краєзнавчого музею

Полтавський краєзнавчий

 

Шева напроти Краєзавчого музею

Шева напроти Краєзавчого музею

Ходили ми по ньому години дві і мушу визнати, що для мене цього було забагато. Купа різноманітних залів з опудалами тварин, скелет мамонта в повний ріст, посуд, інструменти, вироби полтавських майстрів – це саме ті експонати, які ви знайдете в цьому закладі. І це все дуже цікаво. Однак з урахуванням години, проведеної в Музеї полтавської битви, останні зали я вже продивлявся поспіхом.

В цілому, з усіх експонатів музею мене зокрема зацікавили приміщення, посвячені СРСР. Тут, наприклад, є книга зі свідченнями постраждалих від Голодомору, яку мені завідувачка музею дозволила переглянути, та дані про різноманітні звірства НКВД та нацистів. Правда, настрій після відвідин цих залів в мене був не найкращий.

Парк Перемоги та прогулянка Полтавою

Після музею ми відвідали полтавський парк Перемоги, де нас недовго посипало градом та продовжили наш шлях біля визначних чи не дуже місць міста. Парк Перемоги особливий своїм амфітеатром, в якому проводиться більшість фестивалів Полтави. Також там є хороший заклад, де постійно виступають якісь цікаві рок-гурти. Зокрема, в день моїх відвідин там був запланований концерт Братів Гадюкіних.
Дорога до нього проходить повз Полтавського лева, встановленого на честь коменданта міста.

Полтавський лев

Полтавський лев

 

Полтавський амфітеатр

Полтавський амфітеатр

 

Полтавська церква

Церква біля парку Перемоги

 

Далі ми прогулялись повз ОДА, зайшли в Львівську майстерню шоколаду та завітали в центр, де я нарешті сфотографувався з Орлом.

Полтавська облрада

Полтавська ОДА

 

Викладена плиткою Україна

Викладена плиткою Україна біля облради

 

Полтавський орел

Я на фоні Полтавського орла

 

В цілому, робити особливо вже було нічого, тому ми пішли пити пиво в ірландський паб, який теж знаходиться на Жовтневій. Він виявився хорошим закладом зі смачним пивом. Принаймні полтавське «Диканські вечори» мені дуже сподобалось. Ірландського в цьому пабі, якщо не враховувати відповідні кольори та прапор, не так вже й багато, а також варто відзначити занадто близьке розміщення столів. Проте тут хороша атмосфера та достойна на мій погляд музика.

Попередньо завівши в пабі нові знайомства, я повернувся центр, звідки на маршрутці поїхав до свого тимчасового полтавського дому. Мене з зупинки знову забрали на машині і, після відвідин та покупок в Велмарті (найбільший супермаркет в Полтаві), я поступово почав готуватись до подальшої поїздки автостопом по Україні.

Ввечері мене ще чекало удосконалення сайту (благо Володя виявився чудовим програмістом) та довгі філософські розмови, які я просто обожнюю. Після них я, власне, й ліг спати.

Ще трохи фото:

Полтавський оперний театр

Полтавський оперний театр

 

Полтава (2)

Один з ракурсів в центрі Полтави

Один з типових будинків з колонами в центрі Полтави

 

Краєвид з оглядового майданчика

Краєвид з оглядового майданчика

 

p4uD4tgIWEs

pg8zg1AE9cU

PsjoKtDhdVU

jHEtmNT_gik

TRaSd7p5GuE

Перша частина розповіді про Полтаву

____________________________

Потрачено грошей:

10 – Музей Полтавської битви

6 – маршрутки

8 – Краєзнавчий музей

18 – пиво в Ірландському пабі

28 – булочки в Караваї

13 – закупки в Велмарті

Всього: 83 грн.

Всього потрачено за поїздку: 83 + 282,50 грн. = 365,50 грн.

Categories: Подорожі

Залишити відповідь
Перейти до панелі інструментів