10 фактів про Киргизстан

Якось я в своїх розповідях оминув Киргизстан стороною. А дарма, бо в цій країні, мабуть, зібрана найчарівніша природа, яку я коли-небудь бачив. Хоча так, любителям моря тут не буде чим поживитись. Отож, ось мої 10 фактів про Киргизстан:

  1. Киргизстан – це острівець демократії на тисячі кілометрів навколо. В Узбекистані, Таджикистані і Казахстані диктатура, а в Китаї – комунізм.
  2. В Киргизстані теж відбулись два «Майдани». Причому другий «Майдан» киргизи провернули за годин так 12-16. Зранечку почали, а під вечір вже був новий президент.
  3. Вся територія Киргизстану знаходиться на висоті вище 394 метрів над рівнем моря. Середньостатистична висота Киргизстану 2750 метрів над рівнем моря.
  4. Більшість віруючих в Киргизстані – це мусульмани-суніти, які спокійно вживаються з християнами різних течій. При цьому Киргизстан є світською державою, де влада може покарати представників духовенства за обряди, що суперечать закону. В 2016 році тут був прийнятий закон, згідно якого представники духовенства можуть попасти у в’язницю, якщо освятять шлюб з неповнолітніми.
  5. Головним союзником киргизи вважають Росію, а Казахстан дещо недолюблюють. Кажуть, що Росія утримує казахів і узбеків від того, щоб ті роздерибанили їхню землю.
  6. Самі киргизи доволі свободолюбиві і собі на умі. Тобто, якщо в Таджикистані чи Казахстані, швидше за все людина промовчить, якщо вона з вами не згодна, щоб вас не образити, то в Киргизстані вам скажуть, що думають.
  7. Киргизи люблять свого президента. Правда, вже екс. Він не пішов на перевибори, бо стомився. Крім того, він дозволив собі висловитися, що Назарбаєву (незмінний президент Казахстану) вже теж пора на пенсію, через що Казахстан приблизно на цілий місяць перекрив кордони з Киргизстаном. Не можна ображати дідусів.
  8. Кухня типово середньоазіатська. Дофіга м’яса, а головною національною стравою вважається бішбармак (страва з конини).
  9. Автостоп доволі хороший. Не всі знають, що це, проте підбирають, бо по своїй природі люди тут добрі.
  10. Якщо ви їдете по дорозі, і раптом ваш водій починає люто сигналити, значить попереду караван з баранів та овець. Їх тут море. Наберіться терпіння і почекайте, коли вони розбредуться.

Одна з найцікавіших пригод? Чувак дав мені гроші, щоб я заплатив його мамі, щоб та прийняла нас в гості.

Залишити відповідь
Перейти до панелі інструментів